Nie bójmy się zmian

Szanowni Państwo,

W ubiegły piątek wpłynęła na moje ręce rezygnacja Pana Jarosława Buziaka z członkostwa w Stowarzyszeniu oraz z pełnienia funkcji członka Zarządu. Rezygnację tę przyjęłam, szanując przyczyny decyzji wieloletniego Współpracownika.

Wspólnie z Panem Arturem Paprzyckim, skarbnikiem stowarzyszenia, uznaliśmy, że nie widzimy możliwości dalszego funkcjonowania w dotychczasowej formule ( jako zarejestrowanej organizacji pozarządowej ). Wątpliwości takie towarzyszyły nam od dłuższego czasu, złożyło się nań wiele czynników, jednak dopiero krok Pana Jarosława Buziaka utwierdził nas w tym przekonaniu i stał się bodźcem do podjęcia ostatecznej decyzji. Postanowiliśmy niniejszym o likwidacji stowarzyszenia i kontynuacji dotychczasowych działań jako grupa nieformalna. Tak działaliśmy do połowy 2019 i z perspektywy czasu oraz doświadczeń przyznajemy, że to była dobra praktyka.

W praktyce oznacza to, że dla Państwa nie zmieni się niemalże nic: strona Zagórów – Miejsce z Historią będzie dalej publikować, na naszym profilu na Facebooku nadal będziemy mogli kontaktować się z Państwem, dzielić fotografiami i anegdotami z dawnego Zagórowa. Znikniemy po prostu z rejestru stowarzyszeń zwykłych. Wśród publikacji braknie dodatkowo artykułów Pana Jarosława Buziaka, gdyż zgodnie ze zdecydowaną wolą autora jesteśmy zobligowani do usunięcia ich z portalu.

Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku przestoju w publikacjach. W przygotowaniu kilka nowych artykułów i …dotąd nie publikowanych autorów. Nie boimy się przyznać do błędów i nie lękamy się zmian ( oraz powrotu do dobrych praktyk ). Koniec prawie zawsze jest początkiem. Zostańcie Państwo z nami!

Z poważaniem,

Katarzyna Połom

Prezes Stowarzenia „Zagórów – Miejsce z Historią”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s